Rozmiar czcionki
| |

Finał 8. sezonu "Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski"

2024-10-01 10:18

30 września oficjalnie zakończyliśmy 8. edycję akcji "Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski", która przez ponad 60 wakacyjnych dni mobilizowała mieszkańców do aktywności fizycznej. Uczestnicy pokonali razem imponujące 63 tysiące kilometrów, promując zdrowy styl życia i aktywność w duchu fair play. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce w Sali Obrad Starostwa Powiatowego, gdzie wyróżnieni zawodnicy zostali uhonorowani przez Jarosława Sorysa, członka Zarządu Powiatu.

Tegoroczna edycja przyniosła wiele emocji, a Justyna Bielecka zapisała się w historii wydarzenia jako pierwsza osoba, która wygrała w dwóch kategoriach – Rowerzystki (4003,2 km) i Chodziarki (1283,4 km). Jej osiągnięcie spotkało się z ogromnym uznaniem. Karol Dudek, najmłodszy uczestnik, zajął 3. miejsce w kategorii Chodziarzy, udowadniając, że wiek nie jest barierą, aby rywalizować na wysokim poziomie. Podobnie Lena Folmer, zaledwie 14-letnia zawodniczka, pokonała dystans 455,6 km, wygrywając tym samym w kategorii Biegaczek.