Kontarst

KARTA ZGŁOSZENIOWA - DO POBRANIA

Regulamin Brzeskiej Ligi Piłki Nożnej Chłopców i Dziewcząt
1.ORGANIZATORZY:

- Animatorzy sportu, „Orlik Zielonka” Burmistrz Miasta Brzeska, Starosta Brzeski

2. PATRONAT MEDIALNY :
- Bim, Sportowiec.net

3. MIEJSCE ROZGRYWEK:
- Boisko sportowe „Orlik Zielonka” ul. Piastowska

4. CEL IMPREZY:
- Popularyzacja piłki nożnej i umożliwienie dzieciom udziału w atrakcyjnejformie czynnego wypoczynku i sportowej rywalizacji w czasie wolnym od zajęćszkolnych.

5. UCZESTNICTWO:
- W rozgrywkach mogą brać udział zespoły szkolne,
w kategorii chłopców uczniowie klas 4-6
w kategorii dziewczynek uczennice klas 1-3 oraz 4-6 które spełniają wymogi niniejszego regulaminu.
- Zawodnik lub zawodniczka musi być uczniem zgłoszonej szkoły do rozgrywek. Organizator zastrzega sobie możliwość sprawdzenia legitymacji szkolnej.

6. SYSTEM ROZGRYWEK:
- Mecze rozgrywane będą systemem każdy z każdym.

7. Organizacja rozgrywek,
- Dokładny system rozgrywania Brzeskiej Ligi Piłki Nożnej zostanie podany po upływie terminu zgłoszeń.
- Terminy i miejsca spotkań wyznacza organizator. Każda drużyna otrzyma terminarz rozgrywek. Spotkania ligowe będą odbywać się w soboty i niedziele w godzinach 10.00-12.00 (organizator przewiduje około 5 turniejów)
- Turniej Piłki Nożnej jest rozgrywany według obowiązujących przepisów gry w piłkę nożną wydanych przez PZPN ze zmianami zawartymi w niniejszym regulaminie. Opiekę sędziowską podczas zawodów sprawują animatorzy sportu, a także nauczyciele wychowania fizycznego.

W lidze obowiązują następujące przepisy:
czas gry 2 x 10 min. z 2 min. przerwą
boisko do gry - ORLIK
bramki 2 x 5 m
w grze bierze udział 5 zawodników + bramkarz
ilość zmian dowolna (tzw. hokejowe), w tym zmiany powrotne
bramkarz wprowadza piłkę tylko do połowy boiska
system kar : 2 minuty, 5 minut (w przypadku powtórnego złamania przepisów), wykluczenie z gry do końca meczu
obuwie sportowe o miękkiej podeszwie bez korków („ halówki ”, trampki na podeszwie gumowej lub kauczukowej)
rzut karny z 9 metrów
czerwona kartka eliminuje zawodnika z gry w kolejnym meczu turnieju ;
jeżeli drużyna nie stawi się na mecz w wyznaczonym czasie zostaje ukarana walkowerem 5 : 0. Po drugim walkowerze zespół zostaje wyeliminowany z rozgrywek, a wszystkie wcześniejsze mecze anulowane (również bramki, które zostały strzelone drużynie).
PUNKTACJA
zwycięzca meczu otrzymuje 3 punkty, za remis 1 punkt, za porażkę 0 punktów
o kolejności miejsc decydują :
liczba zdobytych punktów
wynik bezpośredniego spotkania
lepsza różnica bramek
większa liczba zdobytych bramek

10. WARUNKI UDZIAŁU
- Drużyna musi zgłosić do rozgrywek przynajmniej 6 zawodników, przy czym skład niemoże przekraczać 12 graczy.
- Każda z drużyn musi mieć kierownika (OSOBA PEŁNOLETNIA), który będzie informowany przezorganizatorów o dalszym przebiegu rozgrywek oraz innych sprawach organizacyjnych.
- W celu zgłoszenia drużyny do rozgrywek należy czytelnie wypełnić KARTĘZGŁOSZENIOWĄ (zał.1) i dostarczyć na Orlika
- Zgłoszenie musi być podpisane przez kierownika, który tym samymzobowiązuje się opiekować zawodnikami swojej drużyny na każdym meczu i ponosiodpowiedzialność za właściwe zachowanie się zawodników oraz osób towarzyszącychpodczas pobytu na zawodach. Opiekunem może być tylko osoba dorosła np: rodzic jednego dziecka bądź nauczyciel (ukończone 18 lat)
- Uprawnionym do gry jest wyłącznie zawodnik wpisany do karty zgłoszeniowej drużyny, który przedstawi oświadczenie rodzica na udział w Brzeskiej Lidze Piłki Nożnej. (załącznik nr 2) Zawodnik może być zgłoszony tylko do jednej drużyny.
- Drużyna, która zgłasza się do ligi nie może używać nazw oraz strojów innych
zgłoszonych drużyn.
- Zgłoszenie do rozgrywek jest jednoznaczne z przyjęciem zasad i reguł zawartych w
regulaminie i przepisach gry w rozgrywkach.
- Rodzice biorą pełną odpowiedzialność za drogę dziecka na orlika i z powrotem.
NAGRODY
Za I, II, III miejsce zespoły otrzymują puchary. Wszystkie drużyny otrzymują pamiątkowe dyplomy.  Osobno prowadzona będzie klasyfikacja króla strzelców turnieju nagrodzona „Złotym Butem”

Organizator zapewnia:
- wodę dla każdego uczestnika,
- opiekę medyczną podczas turniejów
Wszelkie pytania i wątpliwości pod numerem: 697630735 lub 796270883

ID: Mini Piłka Nożna Chłopców