Rozmiar czcionki
| |

Zacięty bój o mistrzostwo powiatu

2016-11-14 12:19

Hala sportowa w Szczurowej gościła ostatnio  młodych piłkarzy ze szkół podstawowych z gminy i powiatu. Rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej turnieje dostarczyły wielu emocji i wrażeń. Szczególnie zacięty i emocjonujący był finał o mistrza powiatu pomiędzy drużyną ze SP nr 3 w Brzesku a SP w Szczurowej.  Obydwa zespoły bez przeszkód poradziły sobie w eliminacjach grupowych zajmując w nich pierwsze miejsca. Następnie pokonały swoich rywali w półfinałach. Gospodarze wygrali ze SP z Gnojnika 4:1 natomiast drużyna z Brzeska pokonała Tymową 4:0.  Finał bardzo dobrze rozpoczęli chłopcy z Brzeska  zdobywając pierwszą bramkę ale zawodnicy ze Szczurowej żywiołowo dopingowani przez swoich kibiców zdobyli wyrównującą bramkę. Po kilku minutach było już 2:1 dla gości i gdy wydawało się że ten mecz tak się zakończy w ostatniej minucie spotkania ponownie do bramki trafili szczurowianie. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie 2:2 i konieczne były rzuty karne by wyłonić mistrza powiatu.  W tym elemencie piłkarskiej techniki lepsi okazali się zawodnicy z Brzeska wygrywając 2:0.

W meczu o III miejsce zagrały drużyny z Tymowa i Gnojnika, w którym padł wynik 4:1.