Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Aktywny i Bezpieczny Senior

2023-05-15 13:26
Aktywny i Bezpieczny Senior

Już wkrótce ruszamy z 7 edycją powiatowej akcji sportowej Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski!

Siódmy sezon zyska dodatkowy wymiar, bowiem do udziału w tej edycji szczególnie zapraszamy seniorów - entuzjastów aktywnego spędzania wolnego czasu, którzy dodatkowo będą mogli dowiedzieć się jak skutecznie bronić się przed oszustami. W środkach masowego przekazu nieustannie słyszymy o poszkodowanych osobach starszych, które padły ofiarą oszustów, dlatego Powiat Brzeski razem z Komendą Powiatową Policji w Brzesku chce zwiększyć świadomość seniorów w zakresie prawidłowych zachowań w sytuacji zagrożenia ich bezpieczeństwa i zapoznać ich z różnymi formami oraz mechanizmami oszustw. Jak zaznacza Starosta Brzeski – chcemy połączyć ideę zdrowego i rozsądnego uprawiania sportu z bezpieczeństwem seniorów mieszkających na terenie naszego powiatu.

Zapisy do „aktywnego” już trwają, a wszystkich zainteresowanych Seniorów, którzy chcą wziąć udział w naszej akcji, a mają problem z zainstalowaniem aplikacji, zapraszamy do Starostwa Powiatowego w Brzesku przy ul. Głowackiego 51. Pomocy w tym zakresie udzieli koordynator akcji Pan Paweł Ciura (pokój 321, III piętro).

29 maja – w poniedziałek – startują nasze trzy flagowe rywalizacje! Edycję podzieliliśmy na dwa etapy:

  • etap 1 – od 29 maja do 9 lipca,
  • etap 2 – od 10 lipca do 31 sierpnia.

Wspólna akcja Powiatu i Policji będzie opierać się nie tylko na samym „kolekcjonowaniu” kilometrów, ale także na spotkaniach policjantów z seniorami w bankach, szpitalu, na poczcie, podczas których stróżowie prawa będą przekazywać ulotki informacyjne i uświadamiać osoby starsze na temat popularnych metod oszustw. W miniony wtorek 9 maja miała miejsce pierwsza taka inicjatywna w oddziale poczty polskiej przy ul. Tadeusza Kościuszki w Brzesku. Starosta Brzeski Andrzej Potępa wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Brzesku insp. Bogusławem Chmielarzem rozmawiali z seniorami, wręczali broszury i zapraszali do udziału w akcji. Podczas tego spotkania zaznaczano jak ważna jest metoda ograniczonego zaufania, jak należy postępować, aby nie stać się ofiarą przestępstwa i dlaczego w pewnych określonych sytuacjach warto skorzystać z telefonu alarmowego 112. 

Szczegóły na www.aktywnypowiatbrzeski.pl

Kalendarz imprez

Sztafetowe Biegi Przełajowe

Licealiada: 28.09.2023r. godz. 9:00
ID, IMS: 28.09.2023r. godz. 10:00
Miejsce: Stadion w Czchowie

AWANS: 1 zespół dziewczat i chłopców

Zebrania organizacyjne - zawody powiatowe

Zebranie organizacyjne - szkoły ponadgimnazjalne
W dniu 4 pażdziernika 2023 roku o godz. 11:00 w sali narad Starostwa Powiatowego w Brzesku /pokój 327/, ul. Głowackiego 51 odbędzie się zebranie przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych na którym zostanie opracowany kalendarz zawodów powiatowych rozgrywanych w ramach Licealiady na rok szkolny 2023/2024.

Zebranie Gminnych Koordynatorów Sportu
W dniu 3 pażdziernika 2023 roku o godz. 11:00 w sali narad Starostwa Powiatowego w Brzesku /pokój 327/, ul. Głowackiego 51 odbędzie się zebranie gminnych koordynatorów sportu na którym zostanie opracowany kalendarz zawodów powiatowych rozgrywanych w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej na rok szkolny 2023/2024.

Zobacz więcej

Najnowsze galerie

Ranking szkół

IGRZYSKA DZIECI
PSP nr 2 w Brzesku 62
PSP Szczurowa 36
PSP Borzęcin 29
Zobacz więcej
IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
PSP nr 2 w Brzesku /IMS/ 39
PSP Szczurowa /IMS/ 27
PSP Zaborów /IMS/ 27
Zobacz więcej
LICEALIADA
ZSTiB w Brzesku 67
LO Brzesko 48
Technikum w Brzesku 43
Zobacz więcej

aib-baner.png

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Brzesku
ul. Glowackiego 51
32-800 Brzesko

Redakcja

Pawel Ciura
tel: 603 811 834
e-mail: sport@powiatbrzeski.pl

Portal Sportowy Powiatu Brzeskiego

Redaguj z nami portal!

Zapraszamy do współpracy.

white-triathlon-sports-facebook-cover.png